گروه طرح و ساخت برج سازان

عاملیت اجرا، پخش، توزیع و فروش شرکت کناف ایران (همراه با خدمات و سرویس انبار، فروشگاه و نمایشگاه)

گروه طرح و ساخت برج سازان با استعانت از پروردگار متعال و با زحمات چندین ساله در جهت انتقال دانش فنی آخرین تکنولوژی های نوین ساختمانی به داخل کشور و با بهره گیری از تجربه سالیان گذشته متخصصین داخلی و بین المللی خویش، گرد هم آمده اند و با هدف نمایاندن توانایی های خود در زمینه های تحقیقاتی، طراحی، مدیریت، تامین مصالح و اجرای مهندسی پروژه های عمرانی گامی در جهت اثبات توانمندی متخصصین ایرانی برداشته اند.

این شرکت در سال 1377 تاسیس و پس از طی یک پروسه فعالیت هفت ساله در سال 1384 با هدف جذب پروژه های بین المللی و با تغییر هیئت مدیره، فعالیت های خود را با وسعتی بیشتر ساماندهی نمود.

به نحوی که موفق گردید در قالب اهداف میان مدت، به موفقیت های چشمگیری در داخل ایران دست یافته و همچنان تا این لحظه خود را به عنوان چهره ای منحصر به فرد در کشور از سایرین متمایز نماید.

ضمن آنکه در ادامه سیاست گذاری و برنامه ریزی های بلند مدت خود قصد دارد همراه با بهبود روابط بین المللی، در این عرصه نیز خودنمایی نماید.
گروه طرح و ساخت برج سازان فعالیتهای خود را از همان ابتدا در زمینه مشاوره، طراحی، محاسبات، تامین مصالح، اجرا، مدیریت و آموزش فناوریهای نوین خصوصا سیستم های ساخت و ساز خشک (Dry Wall Systems) و تکنولوژی قابها و سازه های فولادی سرد نورد شده (Cold Formed Steel Structures) و (Light Gauge Steel Framing) از استان کرمان آغاز نمود.

به موازات فعالیتهای فوق و پس از اخذ عاملیت فروش، پخش، توزیع و نصب محصولات کناف (Knauf) به یکی از بزرگترین عاملیت های کناف در جنوب شرق و سپس در کل کشور تبدیل گشت.

نیاز و ضعف شدید این استان در زمینه تکنولوژی های نوین ساختمانی و تشدید این نیاز پس از تجربه تلخ کشور در فاجعه زلزله بم از یک طرف، و از طرف دیگر حضور، قدرت و دانش فنی برج سازان در این استان موجب گردید که این شرکت تبدیل به قطبی قوی در بازسازی بم و انتقال تکنولوژی های نوین ساختمانی در کل کشور گردد.

تاثیر و نتیجه فعالیتهای زیربنایی گروه برج سازان و موفقیتهای روزافزون این شرکت به سرعت برج سازان را به چهره ای شاخص نه تنها در جنوب شرق کشور، بلکه در کل ایران تبدیل نمود به نحوی که این شرکت به دلیل گستره فعالیتهایش مجبور گشت دفتر و مجموعه نمایشگاه دیگر خود به همراه انبارهای پخش و توزیع محصولات شرکت کناف ایران را در تهران به شبکه هایش اضافه نماید. در سال 1390 گروه برج سازان موفق گردید با تمایز های فاحشی که در طول این سالها با سایر عاملین شرکت کناف ایران برای خود ایجاد نموده بود، بتواند به عنوان یگانه پیمانکار قدرتمند درای وال که حائز جمیع شرایط مالی، فنی، اجرایی و کیفیتی باشد.

بزرگترین پروژه جاری کشور (شهرک چیتگر) را در انحصار اجرای خود درآورد و در این خصوص رکورد دار کشور گردد.

تجربه، دانش فنی، قدرت اجرایی، کیفیت، سرعت، گستردگی و مدیریت یکپارچه تیم های اجرایی و مهندسی در کنار کنترل پروژه دقیق، موجب گردیده که پس از 3 سال علاوه بر رضایت کامل کارفرمای محترم از این شرکت، گروه برج سازان هنوز یگانه مجری فازهای بعدی این پروژه عظیم باشد.
گروه برج سازان مفتخر است اعلام نماید که تا این لحظه در رزومه خود موفق به مشاوره، طراحی، مدیریت، اجرا و یا تامین مصالح بیش از 11 میلیون متر مربع از تکنولوژی درای وال (کناف) در کشور گردیده که عددی چشم گیر و بدون رقیب است و همانا نمایانگر توان فوق العاده متخصصین این مجموعه می باشد.

این شرکت در حال حاضر به عنوان بزرگترین مرکز فروش، پخش، توزیع و نصب کناف با شبکه ای مشتمل بر حدود 100 نفر پرسنل، کادر فنی و مدیران مجرب و بیش از 2000 نصاب آموزش دیده، مشغول به فعالیت است.

این در حالی است که متخصصین این شرکت با مجامع دانشگاهی داخل و خارج کشور و مراکز تحقیقات و فناوری های ساختمانی مطرح جهان ارتباط تنگاتنگ داشته و دارند.

گروه برج سازان خود مشتمل بر 3 شرکت مستقل می باشد. این سه شرکت عبارتند از :

  • مهندسین مشاور برج سازان
  • گروه طرح و ساخت برج سازان
  • نمایشگاه دائمی تازه های ساختمان

مجموعه شرکت های برج سازان با ایجاد شرکت مستقل گروه طرح و ساخت برج سازان وارد حیطه پیمانکاری و اجرای پروژه های تخصصی که از توان پیمانکاران عادی بر نمی آمد گشت و بعنوان پیمانکار و مشاور تخصصی درای وال و تکنولوژی های نوین ساختمانی خصوصاً سیستم سازه های فولادی سردنورد شده (CFSS)، یکی از موفق ترین شرکت های کشور می باشد.
قابل ذکر است این گروه، عضو دائم انجمن متخصصین قابهای فولادی سرد نورد شده آمریکا (AISI-SFA) و همچنین عضو انستیتو مهندسی فولاد سرد نورد شده آمریکا (CFSEI) می باشد.
از آنجاییکه سیستم های ساخت و ساز خشک جزو ضروری ساختمان های فولادی سرد نورد شده می باشند، لذا تجمع تلفیقی این تخصص ها در گروه برج سازان، چهره ای منحصر بفرد از این شرکت در کشور ساخته است.
سیستم های ساخت و ساز خشک با توجه به عوامل سرعت عمل، سهولت در اجرا، اقتصادی بودن و کاهش ضایعات و همچنین عملکرد عالی در مقابل زلزله در مدیریت و برنامه ریزی پروژه های ساختمانی به ویژه انبوه سازی راه مدرنیزه شدن و صنعتی شدن ساختمان را هموار نموده و کلیه انتظارات مشاورین و مهندسین را برآورده می نماید. شرکت برج سازان مفتخر است اعلام نماید به دلیل داشتن بخش آموزش و در اختیار داشتن تیم های مهندسی فروش و دفترفنی و ارتباط تنگاتنگ میان سه شرکت زیر مجموعه اش در جهت گسترش سیستم های ساخت و ساز خشک در کشور موفق به تامین مصالح و اجرای بیش از10 میلیون متر مربع از این سیستم بوده و در چندین سال اخیر، به عنوان چهره ای شاخص و متفاوت با فاصله ای زیاد نسبت به سایرین همواره در کشور مطرح بوده و می باشد. ضمن آنکه تقدیرنامه ها، نشانها و جوایز متعددی که شرکت برج سازان تاکنون دریافت نموده است نمایانگر بخش کوچکی ازموفقیت های این مجموعه است.

مهندسین مشاور برج سازان

همانطور که از نام آن بر می آید متشکل از تیم مهندسین مشاور مجرب برای مشاوره، طراحی و نظارت پروژه های ساختمانی اعم ازعمرانی، سازه، معماری و طراحی داخلی می باشد. خصوصیت برتر و شاخص این گروه تخصص کامل، آشنایی و تسلط آنان با جدیدترین تکنولوژی های نوین ساختمانی است که از طریق دپارتمان نمایشگاه دائمی تازه های ساختمان مرتباً و به صورت روزآمد به این بخش تزریق می گردد. این مجموعه به عنوان پیشتاز درعرصه طراحی های خاص، طراحی داخلی و طراحی سیستم های ساخت و ساز خشک و همچنین طراحی سازه های فولادی سردنوردشده در ایران همواره مطرح بوده و می باشد.

گروه طرح و ساخت برج سازان

از آنجاییکه انتقال تکنولوژی و اجرای پروژه های نوین ساختمانی بدون داشتن تیم های اجرایی متخصص به هیچ وجه امکانپذیر نمی باشد و در دنیا همواره انتقال تکنولوژی و اجرای پروژه ها با تکنولوژی های خاص توسط شرکت های طرح و ساخت انجام می پذیرد که از یک طرف در نقش مشاور ایفای نقش می نمایند و از طرف دیگر نقش پیمانکار و عامل اجرایی متخصص را در پروژه ایفا می کنند، لذا اجرای پروژه های طرح و ساخت و همچنین انجام قراردادهای Turn key و EPC تنها از طریق این گروه ها امکانپذیر می باشد.

نمایشگاه دائمی تازه های ساختمان

گروه برج سازان با اطلاع کامل از وضعیت ساخت و ساز در ایران و با اعتقاد راسخ بر آنکه بدون آشنایی کامل مشاوران، پیمانکاران و کارفرمایان با تکنولوژی های نوین ساختمانی و داشتن امکانات آموزشی برای پرورش تیم های اجرایی قوی در ایران نمی توان سطح کیفی ساخت و ساز در کشور را ارتقاء داد، لذا با سیاستی زیربنایی اقدام به تاسیس نمایشگاه دائمی تازه های ساختمان زیر نظر مهندسین مشاور برج سازان نموده است. از اهداف این نمایشگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:
الف) آشنایی کارفرمایان، مهندسان، مشاوران، پیمانکاران و نیروهای فنی با تازه های صنعت ساختمان، معماری و ارائه و نمایش تکنولوژی های نوین ساختمانی در محل دائمی نمایشگاه برج سازان.
ب) انعقاد قراردادهای نمایندگی و عاملیت با شرایط استثنایی از طریق نمایشگاه دائمی تازه های ساختمان با معتبرترین شرکت های خارجی و داخلی جهت عرضه محصولات و خدمات و همچنین انتقال تکنولوژیهای فوق جهت پرورش تیمهای فنی مربوطه در داخل استانهای ایران به نحوی که قیمت عرضه محصولات و خدمات فوق در استانها دقیقا با مبدا یکسان بوده، ضمن آنکه سطح کیفی همگی آنها در حد تائید مشاور می باشد.
ج) این نمایشگاه با برنامه ریزی دقیق، خود را موظف به حضور درکلیه نمایشگاه های ایران و نمایشگاه های مطرح جهان برای انتقال تکنولوژی های نوین و تازه های ساختمان به داخل کشور می داند و وظیفه روزآمد نمودن اطلاعات برعهده این مجموعه است.
نمایشگاه دائمی تازه های ساختمان نماینده و عاملیت بیش از 30 محصول نوین در صنعت ساختمان و همچنین معماری داخلی می باشد که از آن جمله می توان به عاملیت فروش، پخش و توزیع شرکت KNAUF اشاره نمود. قابل ذکر است شرکت KNAUF تولید کننده انحصاری سیستم های ساخت و ساز خشک در ایران می باشد. این شرکت با داشتن بیش از 200 کارخانه در 37 کشور جهان بزرگترین تولید کننده سیستم های ساخت و ساز خشک در جهان است.